Én is iDE jártam!
A nanotechnológus, a költő és a hős - közös bennük, hogy a Debreceni Egyetemen szereztek diplomát! Milyenek voltak a diákévek, mit adott számukra a debreceni universitas, mi a sikerük titka? Erről mesélnek egykori hallgatóink.
Közösen keresik a jövő tudósait
A természettudományi képzést és tehetséggondozást elősegítő megállapodást kötött a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara a hajdúnánási Kőrösi Csoma Sándor Gimnáziummal.
Tanulórégiók Magyarországon
A Debreceni Egyetem kutatóinak köszönhetően született meg a hazánkat teljesen lefedő magyar tanulási atlasz.
Méltó helyen a Tisza István-szobor
A Debreceni Egyetem Főépülete előtt állították fel az intézmény egykori névadójának szobrát. Így tisztelegtek az egyetemalapító emléke előtt.
Tisza István, az egyetemalapító
Az egyetem egykori névadójának tiszteletére emelt szobor avatása előtt szimpóziumot tartottak Tisza István és a Debreceni Egyetem címmel az Aulában.
Érkezik a Tisza-szobor
Minden készen áll gróf Tisza István szobrának fogadására, melyet szombaton szállítanak új helyére és hétfőn lepleznek le a Debreceni Egyetem Főépülete előtt. Az avató ünnepséget az egyetemi tévé élőben közvetíti.
FM90: Szakmai Nap a TTK-n
Hallgatók és leendő munkáltatóik találkoztak a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar (TTK) rendezvényén – részletek az FM90 Campus Rádióban.
Az egészségügy „motorjai"
25 éves a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán működő egészségügyi szervező képzés. A szak alapítói jubileumi ünnepségen idézték fel a negyed évszázad eredményeit az intézmény nyíregyházi campusán.
Debreceni DOSZ elnök
Január 1-től két éven át Kőmíves Péter Miklós látja el a Doktoranduszok Országos Szövetségének elnöki tisztét – döntött október 26-i ülésén a DOSZ az Eötvös Loránd Tudományegyetemen tartott küldöttgyűlésen.
Egyetemi kórház lesz a Kenézy
A Debreceni Egyetem fenntartásában, egyetemi kórházként működik tovább január elsejétől a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet.