Fotópályázat felhívás
Fotópályázatot hirdet a Népegészségügyi Kar
Amerikai rangsoron az egyetem
A magyar felsőoktatási intézmények között a második helyen végzett a Debreceni Egyetem (DE) a tengerentúli Best Global Universities listán. A DE a biológia és biokémia, kémia és orvostudomány területén teljesített kiemelkedően.
RUR 2019 – újra a legjobbak között
Műszaki tudományterületen egyetlen magyar intézményként, a természettudományi területen pedig 45 helyezést javítva szerepel a Debreceni Egyetem a Round University Ranking (RUR) 2019-es felsőoktatási világrangsorban. A listát hétfőn hozták nyilvánosságra.
Debreceni Egyetem nyelvvizsga-projekt 2020
Ingyenes nyelvvizsgára felkészítő tanfolyamokat indít a Debreceni Egyetem angol nyelvből a leendő hallgatóinak. Azok számára, akik a tanfolyamon részt vesznek, eredményesen nyelvvizsgáznak és a kijelölt szakokon a DE-n tanulnak tovább, nem kerül pénzbe a nyelvtudás fejlesztése.
A legjobb vidéki gyakorlóiskola
Újabb középiskolai rangsorban ért el kiemelkedő eredményt a Debreceni Egyetem gyakorló gimnáziuma. A HVG összeállításában idén az ország ötödik legjobb gyakorlóiskolája lett a DE Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája.
Digitális katonákról a szakkolisoknak
Ember és gép szimbiózisáról, valamint a legkorszerűbb hadiipari innovációkról volt szó a Hatvani István Szakkollégium hadtudományi kérdésekkel foglalkozó kurzusán. Szerdán Porkoláb Imre ezredes, a GTK címzetes egyetemi tanára tartott előadást.
Tanulási Fesztivál 2019
A tanulást, hagyományőrzést népszerűsítő oktatási és kulturális programot szervezett a Debreceni Egyetem Művelődéstudományi és Humán Tanulmányok Tanszéke kárpátaljai magyar szervezetek bevonásával október 16-án, szerdán.
Élen a mérnöki képzésekben
A legjobb magyar felsőoktatási intézmények között van a Debreceni Egyetem a Times Higher Education legfrissebb tudományterületi ranglistáján. A DE – a BME-vel együtt – a 601-800-as kategóriában szerepel az Engineering & Technology rangsorban.
Tudományos utánpótlás
Első alkalommal rendeztek konferenciát a Debreceni Egyetem szakkollégiumai kedden az MTA Debreceni Akadémiai Bizottság Székházában. A hallgatók nyolc szekcióban mutatták be tudományos eredményeiket.
A top 50-ben a Debreceni Egyetem
A 37. helyre rangsorolta a Debreceni Egyetemet a Quacquarelli Symonds (QS) új, kedden megjelent regionális, Emerging European and Central Asian ranglistáján. A legjobb helyezést ezúttal is a nemzetközi hallgatók tekintetében érte el az egyetem.