Az első év a lovasoknál
Megkezdődik a vizsgaidőszak a lótenyésztő és lovassportszervező agrármérnök szakon. A DE Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar (MÉK) BSc képzésének tavalyi elindítása sikeresnek bizonyult, a szak következő évfolyamára többszörös a túljelentkezés.
Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj
A 2020/21-es tanévre vonatkozó nemzeti felsőoktatási ösztöndíj pályázat kiírásra került
Idősek a járványhelyzetben
A COVID 19 járvány kapcsán hozott korlátozó rendelkezések hatásait vizsgálja a hatvan év fölötti népesség körében a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar Gerontológiai Tanszékének kutatócsoportja. A cél a problémák definiálása, beavatkozási javaslatok megfogalmazása.
Megújul a Sesztina-villa
A Debreceni Egyetem nemzetközi képzési programjai és a nemzetközi kapcsolatok adminisztratív központja kap helyet a Sesztina-villában. Az egykori bölcsőde épületét saját forrásból újítja fel az egyetem 187 millió forintból. A munkálatok heteken belül megkezdődnek.
Nemzetközi díj az Erasmus Days-nek
A Debreceni Egyetem „Erasmus Days” eseménysorozata dobogós helyezést ért el az Erasmus Student Network (ESN) által szervezett STARawards pályázat mobilityStar kategóriájában. A 2008-ban alapított díj célja, hogy az egyetemek programjait elismerje, nemzetközileg is mintaként bemutassa.
Kutatások a dolgozók védelmében
A mezőgazdaságban használt növényvédőszerek egészségre gyakorolt hatásait tanulmányozzák a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának kutatói. A szakemberek olyan nemzetközi vizsgálatokban is részt vesznek, amelyek a munkahelyi kóroki tényezők és UV-sugárzás egészségkárosító kockázatait mérik fel.
Ülésezett a Szenátus
Ideiglenes Tanulmányi és Vizsgaszabályzatról, a Lomonoszov Egyetemmel kötött megállapodásról, és a könyvtáros szakok karok közötti áthelyezéséről is döntött a Debreceni Egyetem Szenátusa április 29-ei ülésén. A veszélyhelyzet kihirdetése óta másodjára ülésezett elektronikus formában a testület.
Praxishirdetés
Megkezdődtek az érettségik
Rendkívüli egészségügyi intézkedések mellett rendben elindultak az idei érettségi vizsgák a Debreceni Egyetem közintézményeiben. Maszkot és – igény szerint – kesztyűt kaptak a diákok és a pedagógusok. A járványhelyzet miatt, a kormány döntése alapján idén csak írásban vizsgáznak a tanulók.

A tájékoztatót megismertem.