Tanévzáró a stadionban
Idén rendhagyó módon, nem kari, hanem intézményi szintű ünnepségen és a Nagyerdei Stadionban zárja a tanévet a Debreceni Egyetem. A 14 kar végzősei július első két szombatján, 4-én és 11-én búcsúzhatnak el a diákévektől.
Tisztújítás a DEHÖK-nél
Új elnököt és vezetőséget választott a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata. A DEHÖK új elnöke Csont István lett, aki Bognár István Ádámot váltja és két évig tölti majd be a pozíciót.
Tanulmánykötet a zenepedagógiáról
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának tizenhét oktatója, kiválósága vállalkozott arra, hogy papíron is megörökíti az elmúlt évtizedek során a zenepedagógiával kapcsolatban összegyűlt elméleti és gyakorlati tapasztalatokat. A tanulmánykötet részletesen bemutatja a zenei élményhez vezető utat.
Az egyetem is belépett a körbe
Sárga köröket festettek fel a Debreceni Egyetem Főépülete előtti térre. Ezzel a felsőoktatási intézmény is csatlakozott a „Lépj a körbe! – Együtt vagyunk Debrecen” címet viselő projekthez. A karikákba írt QR-kódok segítségével az őszi yoUDay-ről lehet információkhoz jutni.
Online vizsgáztak testnevelésből
Több mint négyezer magyar és külföldi hallgató teljesítette otthoni környezetben a kötelező testnevelés féléves vizsgafeltételeit a Debreceni Egyetemen. A hallgatók alkalmazkodtak a helyzethez, és kreatívan oldották meg az oktatók által előírt feladatokat.
Utánpótlás a feldolgozóiparban
Együttműködési megállapodást írt alá a Debreceni Egyetem Balásházy János Gyakorló Középiskolája és Kollégiuma valamint a Globus Konzervipari Zrt. A megállapodás az öt éves élelmiszer-ellenőrzési technikusi képzés gyakorlati oktatását támogatja.
Szemléletformáló természetpedagógia
Környezetünk megismertetése és megóvása, a szemléletformálás és a környezettudatosság a természetpedagógia célja. A Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kara hazánkban elsőként hirdette meg három féléves posztgraduális képzését.
Jelentős előrelépés a QS-rangsorban
A legjobb helyezést érte el 2014 óta a Debreceni Egyetem a QS rangsorában. Több mint 100 helyet javított, s ezzel a legjobb 530 felsőoktatási intézmény közé került az idei listán a DE. Továbbra is a külföldi hallgatók kategóriában a legerősebb az intézmény, globálisan a 116.
Új folyóirat indult az egyetemen
„Egészségügyi Innovációs Szemle” címmel közösen indítottak online is elérhető folyóiratot a Debreceni Egyetem Népegészségügyi és Gyógyszerésztudományi Karai. Az évente négyszer megjelenő kiadvány az orvos- és az egészségtudomány legfrissebb eredményeire, innovációira fókuszál.
Stratégiai szerep a vízgazdálkodásban
Harminc év után tettek újra hazánkban záróvizsgát a mezőgazdasági vízgazdálkodási mérnökök a Debreceni Egyetemen. A 2018-ban újraindított egyedülálló mesterképzésen idén elsőként hét magyar hallgató végzett. Az agrárkar kurzusa iránt nemzetközi szinten is nagy az érdeklődés.

A tájékoztatót megismertem.