„Legyél te is életmentő”
Első helyen végeztek a Megyei Elsősegélynyújtó Versenyen a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának mentőtiszthallgatói. A fiatal tehetségek győzelmüknek köszönhetően az országos döntőben képviselhetik az intézményt.
Jövőt formáló népegészségügy
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának hét szakembere mutatta be tudományos tevékenységét és kutatási eredményeit a Budapesten megrendezett XIV. Fiatal Higiénikusok Fórumán. Egyebek mellett a prevencióról, az alternatív élelmiszerekről és a táplálkozási szokásokról esett szó.
Visszatér a színpadra a Color zenéje
Újra hallhatja a közönség a legendás Color együttes slágereit a 9. Debreceni Reumatológiai Oktatási Program (DROP9) kongresszushoz kapcsolódó emlékesten. A Debreceni Egyetemhez kötődő, korábban DOTE néven működő együttes több oszlopos tagja is színpadra lép a Kölcsey Központban.
Új kihelyezett tanszék az Informatikai Karon
A világ egyik leggyorsabban növekvő szoftverfejlesztő cégének hazai leányvállalatával, az EPAM-mal hozott létre speciális oktatási-kutatási szervezeti egységet a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A megállapodás célja a nemzetközi piaci tudás és a naprakész technológiai ismeretek integrálása az oktatásba.
Mézes élet a Science Caféban
Folytatódik a Debreceni Egyetem tudományos ismeretterjesztő sorozata. A Science Caféban ezúttal „Édes időkapszulák – miről mesélnek a mézek?” címmel Sajtos Zsófi, a Debreceni Egyetem Szervetlen és Analitikai Kémiai Tanszék PhD-hallgatója tart előadást május 18-án, szerdán 17 órától a Fórum Bevásárlóközpont Libri Könyvesboltjában (Debrecen, Csapó u. 30.).
Középpontban az egészséges gyermekvállalás
A terhesgondozás és a várandósok egészségmagatartásának szakmai tapasztalatait vitatták meg a szakemberek a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán tartott szerdai tanácskozáson. A Várandósság hete programsorozathoz kapcsolódóan az önkéntesség támogatásáról, valamint a várandósok kórházi ellátásáról is hallhattak a résztvevők.
Új Demonstrációs labor Szolnokon
Átadták a Debreceni Egyetem Szolnok Campusán kialakított új Demonstrációs labort. A teremben az Egészségügyi Kar ápoló és védőnő szakos hallgatói a valódiakhoz nagyon hasonlító, illetve részben azokkal megegyező eszközök segítségével tanulhatnak.
Sikerek a Munkajogi Perbeszédversenyen
A Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának hallgatóiból álló csapat nyerte meg a XVII. Országos Munkajogi Perbeszédversenyt. Egyéniben a legjobb felperes és a legjobb bíró kategóriában is a DE ÁJK hallgatói győztek.
RUR 2022: élen a pénzügyi fenntarthatóságban
A Debreceni Egyetem a legjobb hazai felsőoktatási intézmény a pénzügyi fenntarthatóság területén a Round University Ranking legfrissebb rangsorán. Az intézmény összesítésben a legjobb hazai tudományegyetemként a 450. helyen szerepel a moszkvai székhelyű, független rangsorkészítő legújabb globális ranglistáján.
A sport és a tanulás elismerése
A Debreceni Egyetem kilenc hallgatója vehetett át sportösztöndíjat kedden a Megyeházán. A díjazottak között vannak labdarúgók, kézilabdázók, vízilabdázók, egy atléta, egy íjász és egy karatéka is. Többségük a Gazdaságtudományi Kar hallgatója, de vannak ösztöndíjasok a jogi, illetve a népegészségügyi karról is.

A tájékoztatót megismertem.