28 feb
Ösztöndíjjal az Egyesült Államokba
Oktatni, kutatni tanulni az Egyesült Államokban – ennek egyik lehetőségéről, a Fulbright-ösztöndíj elnyeréséről tartottak szerdán tájékoztató előadást a Debreceni Egyetemen.
28 feb
Tudományos Diákköri Konferencia 2018
Ismét eredményesen szerepeltek a Népegészségügyi Kar hallgatói a 2018-as Tudományos Diákköri Konferencián.
26 feb
A Pszichológia Napja 2018
Hogyan lehet eredményesebb a tanulás, azon belül az idegen nyelvek elsajátítása a tizenévesek számára? Ezzel a kérdéskörrel foglalkozott a DAB Székházban február 26-án rendezett Pszichológia, Pedagógia, Technológia Konferencia.
22 feb
Új név, új épület, új vezető
Február 1-jétől új néven, Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karként működik tovább a Debreceni Egyetem hajdúböszörményi kara, amely új épülettel is bővül. A szerdai bejelentésen vette át megbízását a Gyógypedagógiai Intézet új vezetője is.
22 feb
Az ESTD első magyarországi konferenciája a Debreceni Egyetemen
2018. május 10-12-én Debrecenben kerül megrendezésre a Komplex trauma-eredetű disszociáció: értelmezés, diagnosztizálás és kezelés című konferencia
21 feb
Folytatódik a Szenior Egyetem
Innovatív gyógyszerterápiák, az ismeretlen Oroszország, a rossz koleszterin – ismét a legfrissebb tudományos eredményekkel gazdagodhatnak azok, akik részt vesznek a Debreceni Egyetem ingyenes kurzusán.
21 feb
Magyaros fogadtatás
Házias ízekkel és táncházzal köszöntötték a tavaszi félévre érkezett mintegy 130 külföldi hallgatót a Debreceni Egyetemen. Idén legtöbben Törökországból, Lengyelországból, Németországból, valamint Portugáliából jöttek.
20 feb
Kitárul a világ!
„Mobility Breakfast”-tel várták kedden a mobilitási lehetőségek iránt érdeklődő hallgatókat a Debreceni Egyetem Főépületében. Az Erasmus+ és a Campus Mundi-programmal a világon bárhová el lehet jutni az egyetemi évek alatt tanulmányútra vagy szakmai gyakorlatra.
14 feb
A vírus és az ember
A tél egyik legaktuálisabb témájával, a vírusokokkal foglalkozott a Tudósiskola tehetséggondozó program új előadása. A Debreceni Egyetem rektorhelyettese, Tőzsér József kutatóként beszélt a terület legérdekesebb kérdéseiről a Kossuth Gyakorló gimnazistáinak.
12 feb
Oktatás - Informatika - Pedagógia 2018.
Mára életünk meghatározó elemévé vált az informatika, arra azonban kevesen gondolnak, hogy vajon milyen feltételek mellett van hasznára az emberiségnek? A szakemberek többek között erre a kérdésre keresték a választ a Debreceni Egyetem pénteki konferenciáján.