22 már
Tehetséges hallgatókat díjaztak
A Debreceni Egyetem 26 hallgatójának és 5 fiatal kutatójának magas színvonalú tudományos teljesítményét díjazta az Universitas Alapítvány pályázatán. Az elismeréséket szerdán vették át a győztesek.
21 már
Tapasztalatcsere a tanárképzésről
Közös tanácskozásra invitálta a tágabb régió oktatási intézményeinek vezetőit a Debreceni Egyetem Tanárképzési Központja. A fórum központi témája az osztatlan tanárképzésben résztvevő hallgatók szeptemberben kezdődő egyéves iskolai gyakorlata volt.
21 már
Németül vitáztak a gyakorlóban
Bevezessék-e a magyar iskolákban a lövészet tantárgyat? Tiltsák-e ki a mobiltelefonokat az osztálytermekből? – aktuális témákról vitatkoztak, ráadásul német nyelven a régió középiskolásai a Debreceni Egyetem Kossuth Gyakorlójában.
12 már
KIEMELT TANULMÁNYI ÖSZTÖNDÍJ PÁLYÁZAT A 2017/2018. TANÉV II. FÉLÉVÉRE
A 2017/18. tanév II. félévében is pályázhatnak hallgatóink kiemelt tanulmányi ösztöndíjra.
08 már
Vese világnap: fókuszban a nők
A nőket érintő vesebetegségekre és a speciális kockázatot jelentő állapotokra hívták fel a figyelmet a Debreceni Egyetem szakemberei csütörtökön a vese világnapján, melynek fókuszában idén a nők egészsége áll.
07 már
Gyászjelentés
06 már
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Bővülő betegellátás, régi kar új néven, tudományos tanácskozások, Welcome Dinner, Éjféli Koncert, Buzánszky Kupa – az egyetem legfontosabb februári híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.
05 már
Informatikai doktoranduszok iskolája
A számítógépes grafika és a modellezés volt a témája az informatikai és matematikai PhD-hallgatók 5. nemzetközi téli iskolájának, melynek idén a Debreceni Egyetem Informatikai Kara adott otthont.
02 már
A részecskefizika kulisszatitkai
Hatvan, a fizika iránt érdeklődő középiskolás diák ismerkedett a CERN kutatásival és a részecskefizikai alapjaival az idei Nemzetközi Részecskefizikai Diákműhely során a Debreceni Egyetem Fizikai Intézetében.
01 már
TDK helyezések