Új szó az egyetemi szótárban: yoUDay
Telt házra készülnek a szervezők a Debreceni Egyetem szeptember 28-i, különleges tanévindító stadionshow-ján. Az új kezdeményezés nemcsak sok sztárt vonultat fel, de a közönséget is megmozgatja.
Orientation week
Csúcsot döntött az őszi félévben a Debreceni Egyetemre érkező Erasmus-hallgatók létszáma, akiket változatos programokkal köszöntött az intézmény.
SET - sport, életmód, terápia
Átadták a Debreceni Egyetem Sportdiagnosztikai, Életmód és Terápiás (SET) Központját a Nagyerdei Stadionban.
Életmentő kossuthosok
Előkelő helyezéseket értek el az országos elsősegélynyújtó versenyen a Debreceni Egyetem köznevelési intézményeinek diákjai.
Több mint negyven ország vár!
Hallgatók, oktatók és munkatársak is utazhatnak az Erasmus+, illetve a Campus Mundi ösztöndíjprogramokkal.
Ismét a legjobbak között!
Ma hozták nyilvánosságra a QS nemzetközi felsőoktatási rangsorát. A Debreceni Egyetem a külföldi hallgatók számával az első a hazai intézmények összehasonlításában.
Egyetemi tanári kinevezések
Tizennégy új egyetemi tanára van a Debreceni Egyetemnek, olvasható a Magyar Közlöny augusztus 31-i számában.
Nyári Egyetem Kisvárdán
Élelmiszerbiztonságról és egészségiparról volt szó a Kisvárda Közösségi Felsőoktatási Képzési Központ első Kisvárdai Nyári Egyetemén.
31 aug
Kihívások előtt a népegészségügy
Új magyar népegészségügyi program készül – jelentette be a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karán az országos tisztifőorvos.
30 aug
A magyarral ismerkednek a külföldi hallgatók
Leendő orvosok, fogorvosok és gyógyszerészek a magyar nyelv elsajátításával vágnak neki a Debreceni Egyetemen induló képzéseiknek.