25 júl
Felvételi rekord Debrecenben
Az általános felvételi eljárás eredményeképpen 7420, a tavalyinál mintegy 12 százalékkal több elsőéves kezdheti meg tanulmányait magyar nyelvű képzéseken a Debreceni Egyetemen. A naptári év folyamán összesen felvettek száma velük együtt eléri a tízezret, ami rekord az intézmény történetében.
22 júl
Pont Ott Party 2019
Ebben az évben újra Pont Ott Party-ra hívja a felvételizőket a Debreceni Egyetem Hallgatói Önkormányzata. Július 24-én, szerdán a Red&White Klubban várják a felsőoktatásba jelentkezett fiatalokat, akik szeretnék együtt átélni a várakozás izgalmas pillanatait.
15 júl
Álláshirdetés
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kar dékánja pályázatot hirdet tanársegéd munkakör betöltésére
12 júl
Kihelyezett mérnökképzés Erdélyben
Gépészmérnök és vidékfejlesztési agrármérnöki alapszakokon, illetve szakirányú továbbképzési szakokon indít kihelyezett képzést a Debreceni Egyetem a Partiumi Keresztény Egyetemen. A képzés támogatásáról az Erdélyi Magyar Műszaki Tudományos Társasággal kötött megállapodást a DE.
09 júl
Karrier-előadások már a youtube-on is
Nagy sikerrel zárta kilencedik félévét a Hallgatói Karrierközpont előadás-sorozata. A „Karrieriskola” kurzusait csaknem százan, a tréningeket több mint harmincat teljesítették. Az előadások anyagát már a Debreceni Egyetem youtube-csatornáján is láthatják az érdeklődők.
05 júl
Új dékán az Informatikai Kar élén
Adattudományi képzések indítása, a jármű- és egészségiparhoz kapcsolódó informatikai kutatások ösztönzése, szolgáltató jellegének erősítése, a minőségi alapkutatás támogatása is az új kari vezető tervei között szerepel. Hajdu András július elsejével vette át az Informatikai Kar irányítását.
05 júl
Európa legjobbjai közt az oktatásban
Elsőként került fel, és rögtön dobogós lett a hazai intézmények között a Debreceni Egyetem a Times Higher Education oktatási kiválóság alapján készített Europe Teaching Rankings 2019 listáján. A rangsor 18 európai ország 258 felsőoktatási intézményét vizsgálta.
01 júl
Ízelítő a kutatói munkából
Az ország 47 középiskolájából érkeztek diákok a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának nyári táborába, ahol egy hétig ismerkednek a tudományos tevékenység mozzanataival, valamint a kar kutatási és képzési kínálatával.
Díj a környezet megóvásáért
A biológiai sokszínűség megőrzését, a természet védelmét, valamint a környezetbarát technológiák kifejlesztését és megvalósítását célzó elismerést kapott Sonkoly Judit, a Debreceni Egyetem Ökológiai Tanszékének tudományos segédmunkatársa.
Álláshirdetés
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kar dékánja pályázatot hirdet Fizioterápiás Tanszék mesteroktató munkakör betöltésére.