Kossuth Gyakorló: tehetségek iskolája
Boszorkánykonyha, tűzfészek, észélező - különleges programokon mutatkoztak be a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumának és Általános Iskolájának tehetséges diákjai hétfőn.
Sikeres debreceni OTDK
Eredményesen szerepeltek, több mint 60 díjat nyertek a Debreceni Egyetem hallgatói a 34. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekcióján. Az intézményben rendezett versenyen több mint 700 diáktudós vett részt.
Tudósjelöltek versenye Debrecenben
Rekordszámú, több mint 700 diáktudós vesz részt a 34. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekcióján, amelynek április 23-26. között a Debreceni Egyetem ad otthont. A rendezvényen 563 tudományos előadás hangzik el.
Agrár OTDK – debreceni siker
A Debreceni Egyetem hallgatói hatalmas sikert értek el a XXXIV. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Agrártudományi Szekciójában. A Gazdaságtudományi és az agrárkar tehetségei összesen 23 dobogós helyezést és 14 különdíjat szereztek a tudományos fórumon.
Álláslehetőség népegészségügyi/ egészségfejlesztési végzettségű szakember
Zuglói Egészségügyi Szolgálat Egészségfejlesztési Irodája népegészségügyi koordinátor munkatársat keres.
Round University Ranking 2019
A tavalyi eredményen csaknem 50 helyet javítva az 538. helyezést érte el a Debreceni Egyetem a Round University Ranking (RUR) 2019-es felsőoktatási világrangsorán, amelyet szerdán hozott nyilvánosságra a moszkvai székhelyű független szervezet.
Összekötő kapocs a magyar nyelv
Hamarosan kínai hallgatók kezdhetik meg tanulmányaikat magyar nyelven a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Karán. A már meglévő együttműködési megállapodás bővítéséről kedden tárgyalt a kar vezetése a Pekingi Nemzetközi Tanulmányok Egyetemének (BISU) delegációjával.
A jövő agrárkutatói Debrecenben
A szakminiszter szerint a Debreceni Egyetemnek multidiszciplináris jellegéből adódóan hatalmas a szerepe abban, hogy az agrárium megtalálja a válaszokat a globális kihívásokra, hiszen ez csak a társtudományokkal együtt sikerülhet. Nagy István nyitotta meg az OTDK Agrártudományi Szekcióját.
Karrierlehetőség az informatikában
A legújabb technológiákat, az aktuális szakmai témákat ismerhetik meg, és karriertanácsokat is kaphatnak a hallgatók április 15-én és 16-án az Informatikai Szakmai Napokon. Az előadás-sorozatot 20. alkalommal rendezik meg a Debreceni Egyetem Informatikai Karán.