Élen a Kossuth
Ismét a város legjobb középiskolája lett a Debreceni Egyetem gyakorló gimnáziuma. Az intézmény a hazai vidéki intézmények összehasonlításában az ötödik helyen a HVG idei top 100-as rangsorában.
Díszoklevél az egykori végzősöknek
A bölcsészettudományi, jogi és természettudományi Karok egykor végzett hallgatóit köszöntötték vasárnap a Debreceni Egyetemen.
Utazás a középkorba
Kelet-közép-európai történészekből álló kutatói hálózat alakulhat a Debreceni Egyetem és az akadémia közös kutatócsoportjának köszönhetően.
Méltósággal elmenni…
Az élet az utolsó percig értékes, ez a hospice szemlélet leglényegesebb eleme. A halál az élet természetes velejárója, sem siettetni, sem elodázni nem lehet. Erre emlékeztet október 8-án a hospice-palliatív világnap.
Párbeszédben a holokausztról
Holokauszt-megemlékezést tartott a Debreceni Egyetem Germanisztikai Intézete a Német egység napjának alkalmából Debrecenben.
Mobil hallgatók
Az őszi szemeszterrel kezdetét vették a mobilitási lehetőségekről szóló tájékoztató előadások, programok a Debreceni Egyetemen.
Kis nemzetek nagy titkai
A kis államok kelet-közép-európai megítélését vizsgálják azon a nemzetközi konferencián, melynek október 6-7-én ad otthont a Debreceni Egyetem.
yoUDay, ami összeköt
Az országban korábban még soha nem látott stadionshow-val bizonyította a Debreceni Egyetem közösségi összetartó erejét.
Egy mesés nap a mese fővárosában
Mesefesztivállal és ünnepi megemlékezéssel tisztelegtek a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán (DE GYFK) „a nagy mesemondó”, Benedek Elek előtt születésének 157. évfordulóján.
Korszerű laborban oktatják a szerves kémiát
Mintegy 55 millió forintból alakították ki a Természettudományi és Technológiai Kar Szerves Kémiai Tanszékének új hallgatói laboratóriumát a Kémia épületben, a Gyógyszerésztudományi Kar által korábban használt helyiségekből.