02 feb
Neumanntól Steve Jobs-ig, és tovább
Virtuális valóság, big data, IoT, informatikai biztonság – ezek a témák is szóba kerültek a Tudósiskola csütörtöki előadásán, melyet a Debreceni Egyetem Informatikai Kar dékánja a tartott a Kossuth Gyakorló végzőseinek.
01 feb
Űrhajós mentorálja a hallgatókat
Farkas Bertalan a róla megjelent életrajzi könyvet dedikálta Debrecenben. Kiderült az is, hogy az első és eddig egyetlen magyar űrhajós különleges együttműködésre készül a Debreceni Egyetemmel.
31 jan
Beregszászon indít ápoló szakot az EK
Határon túli képzési hellyel bővíti kínálatát, és nagyszabású kutatási programokat is indít a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara 2017-ben.
31 jan
Jogod van hozzá!
Nemzetközi oktatógárda, 93%-os elhelyezkedési arány, ingyenes elektronikus tananyag, szakmisztériumi ösztöndíj. Jelentkezz a legjobb vidéki jogi képzőhelyre, a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Karára!
26 jan
Népbetegségek korszerű kezelése
A magas vérnyomás, a cukorbetegség, valamint a szív-és érrendszeri problémák legmodernebb gyógyszeres kezelési lehetőségeit tekintik át a szakemberek január 28-án, a Debreceni Egyetemen.
25 jan
Indulhat a keresztféléves képzés
Februárban 381 új hallgató kezdheti meg tanulmányait a Debreceni Egyetemen induló keresztféléves képzések keretében.
24 jan
Tudósiskola a Kossuth Gyakorlóban
A Csengő utcai gimnáziumba költözött egy napra a Debreceni Egyetem. A pályaválasztás előtt álló diákok számára tartottak kedden beiskolázási tájékoztatót az intézmény vezetői és a karok képviselői.
23 jan
Egészségügyi Kar: itt tanulnak a hétköznapok „hősei”
Nagyszerű elhelyezkedési esélyeket, európai színvonalú képzést nyújt a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. A középiskolások a kar csütörtöki nyílt napján többek közt a mentőtiszt és a szülésznő szakokat ismerhetik meg.
Természettudósok és mérnökök lettek
Százötvenhat végzős vette át oklevelét a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának pénteki diplomaosztóján. A végzősök nevében Senánszky Petra többszörös világbajnok uszonyosúszó mondott beszédet.
Méhnyakrák: életmentő odafigyelés
Rendszeres szűrővizsgálattal és oltással megelőzhető az egyik legveszélyesebb nőket érintő betegség, a méhnyakrák. Erre hívja fel a figyelmet január 22. és 28. között az Európai Méhnyakrák Megelőzési Hét.