Informatikai pálya – lányoknak is
Több mint száz lány választotta egy napra hivatásául az informatikát a Lányok Napján a Debreceni Egyetemen. Az Informatikai Karon programozó és mérnökinformatikus nők mutatták be az informatika nyújtotta karrier- és elhelyezkedési lehetőségeket.
Elismerés a tehetséggondozásért
A Debreceni Egyetem kiemelt partnere kapta idén a Genius Loci Díjat. A Master Good Cégcsoportot a hallgatók képzéséért és tehetséggondozásáért tett erőfeszítéseiért terjesztette fel az elismerésre az intézmény.
Nemzetközi előadás a Népegészségügyi Karon
2018. május 3-án 12.00 órától Hani Atrash (Rollins School of Public Health, USA) tart előadást a Népegészségügyi Karon
Tippek a sikeres publikációhoz
Az egyik legelismertebb román tudományos folyóirat főszerkesztője és szerkesztőbizottságának két tagja osztotta meg az eredményes publikálás titkait a Debreceni Egyetem doktoranduszaival a Gazdaságtudományi Kar hétfői workshopján.
Dupla jubileum a Kossuth Gyakorlóban
Gálaműsorral ünnepelte alapításának 65. és gyakorlóiskolai múltjának 60. évfordulóját a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája szombaton.
Álláshirdetés ügyvivő-szakértő
Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kar Tanulmányi Osztály ügyvivő szakértő munkakör betöltésére pályázatot hirdet
Parasportokkal ismerkedtek
Csörgőlabda és vakfoci – néhány órára a Debreceni Egyetem testnevelés szakos hallgatói is megtapasztalhatták, milyen érzés látássérültként sportolni az intézmény első alkalommal szervezett érzékenyítő tréningjén. Nem volt egyszerű dolguk.
Internet az egészség szolgálatában
Az internet ma már életünk elválaszthatatlan részét képezi. De vajon hatással van egészségi állapotunkra is? Tév-, vagy félinformációkat, esetleg hasznos tanácsokat kaphatunk a világháló segítségével? Ennek jár utána a Science Café soron következő előadása.
Eladó háziorvosi praxis
Háziorvosi praxis Egerben eladó
Innováció a fogorvosképzésben
Európában egyedülálló, digitális fogtechnikus alapképzés indítását tervezi a Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Kara, amely idén ünnepli fennállásának 15. évfordulóját – jelentették be a 19. Debreceni Fogászati Napok szerdai sajtótájékoztatóján.