13 jan
Támogatott tehetségek
Konferenciák rendezésére, tehetséggondozásra és szakmai programok támogatására több mint 51 millió forintos támogatást nyert a Nemzeti Tehetség Program pályázatain a Debreceni Egyetem.
10 jan
Hiánypótló szak indul
Közösségszervezés alapszak indul szeptembertől a Debreceni Egyetemen. A várakozás szerint a frissen végzettek gyorsan munkát találnak majd, mert a közművelődés területén országos hiány van felsőfokú végzettségű szakemberekből.
04 jan
Kollégiumfejlesztési program indul
Több férőhely, korszerűbb és komfortosabb környezet, nemzetközi színvonal. Hét éves kollégiumfejlesztési program indul a Debreceni Egyetemen, egy új kollégium és több mint 200 új szoba is épül 2023-ig.
04 jan
A Debreceni Egyetem a sajtóban - 2016
Négyes ikrek, yoUDay, Tisza szobor, új halfaj, elektromos virágkocsi – több mint ötezerszer adott hírt tavaly a média arról, mi történik a Debreceni Egyetemen.
03 jan
A legzöldebb intézmények között
A középmezőnyben végzett a Debreceni Egyetem azon a nemzetközi listán, amely a világ leginkább környezettudatos felsőoktatási intézményeit rangsorolta 2016-ban.
Gyógypedagógia képzést indít a Debreceni Egyetem
Már a decemberben kezdődő felvételi eljárásban lehet jelentkezni a Debreceni Egyetem Kelet-Magyarországon egyedülálló képzésére, mely az intézmény orvostudományi hátterére épül.
Bombatrió megfázás ellen
C- és D-vitamin, cinkkel fűszerezve: ez lehet a nyerő kombináció a téli náthás időszakban. Vélemények a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának gyógyszerészeitől.
FM90: Elstartolt a Világlétra program
Nagyszabású tehetséggondozó programot indított roma hallgatók felzárkóztatására a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kara – bővebben a Campus Rádióban.
Szakkollégiumi konferencia
Öt szekcióban 24 hallgató mutatta be kutatását pénteken a Hatvani István Szakkollégium hallgatói konferenciáján. A rendezvényen együttműködési megállapodást kötöttek a Járom Kulturális Egyesülettel.
Mivel játsszon egy bölcsődés?
Már a három év alatti gyerekek is digitális eszközökkel töltik szabadidejük nagy részét mozgás és szabad játékok helyett – többek között erről is szó volt a Kisgyermeknevelők lll. Szimpóziumán a Debreceni Egyetemen.