26 jan
Népbetegségek korszerű kezelése
A magas vérnyomás, a cukorbetegség, valamint a szív-és érrendszeri problémák legmodernebb gyógyszeres kezelési lehetőségeit tekintik át a szakemberek január 28-án, a Debreceni Egyetemen.
25 jan
Indulhat a keresztféléves képzés
Februárban 381 új hallgató kezdheti meg tanulmányait a Debreceni Egyetemen induló keresztféléves képzések keretében.
24 jan
Tudósiskola a Kossuth Gyakorlóban
A Csengő utcai gimnáziumba költözött egy napra a Debreceni Egyetem. A pályaválasztás előtt álló diákok számára tartottak kedden beiskolázási tájékoztatót az intézmény vezetői és a karok képviselői.
Természettudósok és mérnökök lettek
Százötvenhat végzős vette át oklevelét a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karának pénteki diplomaosztóján. A végzősök nevében Senánszky Petra többszörös világbajnok uszonyosúszó mondott beszédet.
23 jan
Egészségügyi Kar: itt tanulnak a hétköznapok „hősei”
Nagyszerű elhelyezkedési esélyeket, európai színvonalú képzést nyújt a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. A középiskolások a kar csütörtöki nyílt napján többek közt a mentőtiszt és a szülésznő szakokat ismerhetik meg.
Méhnyakrák: életmentő odafigyelés
Rendszeres szűrővizsgálattal és oltással megelőzhető az egyik legveszélyesebb nőket érintő betegség, a méhnyakrák. Erre hívja fel a figyelmet január 22. és 28. között az Európai Méhnyakrák Megelőzési Hét.
19 jan
Egyetemi tanári kinevezések
A Debreceni Egyetem tizenöt új professzora vette át egyetemi tanári kinevezését Szilvássy Zoltán rektortól csütörtökön a Rektori Tanácsteremben.
19 jan
Elstartolt az Educatio
Már az első napon mintegy 1000 érdeklődő kereste fel a Debreceni Egyetem standját a háromnapos nemzetközi oktatási szakkiállításon.
18 jan
Interaktív nyílt napok a Debreceni Egyetemen
Gondolkodj, táncolj, ikszelj, és szerezz GTKutató oklevelet a Gazdaságtudományi Kar nyílt napján! Inkább a gyerekkel foglalkoznál? Akkor vegyél részt a Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kar óvodalátogatásán!
13 jan
Támogatott tehetségek
Konferenciák rendezésére, tehetséggondozásra és szakmai programok támogatására több mint 51 millió forintos támogatást nyert a Nemzeti Tehetség Program pályázatain a Debreceni Egyetem.