Részecskefizikusok lettek egy napra
A nagy hadronütköztető detektoraival gyűjtött adatokat vizsgálták és elemezték azok a középiskolás diákok, akik a Nemzetközi Részecskefizikai Diákműhely programjának keretében a Debreceni Egyetem Fizikai Intézetében töltötték a pénteket.
A jövő fizikusai versenyeztek
Hajdú-Bihar megye 12 középiskolájából érkeztek diákok a Dr. Szegedi Ervin Megyei Fizikaversenyre, mellyel a Kossuth Gimnázium 2006-ban elhunyt legendás tanárának állít emlékét a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolája.
Amerikából jöttek, tőlünk tanulnak
Tengerentúli egyetemisták tanulmányozzák a magyarországi szociális és egészségügyi ellátást a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. A vendégek a rehabilitációs intézmények és a biztonságos szociális, egészségügyi ellátás jó gyakorlatát vinnék haza.
Megelőzéssel az érszűkület ellen
Az alsó végtagok elvesztéséhez vezethet a későn észlelt érszűkület, mely kezdetben még tünetmentes. A Klinikai Központban ingyenes szűréssel és nyílt nappal hívják fel a figyelmet a betegség veszélyeire március 16-án, az érszűkület világnapján.
13 már
Régi-új elnök a doktori tanács élén
Ismét Csernoch Lászlót, a Debreceni Egyetem tudományos rektorhelyettesét választotta a grémium elnökévé az Országos Doktori Tanács (ODT) március 10-i ülésén. A testület régi-új vezetője 2019-ig látja el elnöki teendőit.
09 már
Pénz7 a Balásházyban
Letették kézjegyüket a tudatos bankolás fontossága mellett a Debreceni Egyetem gyakorlóiskolájának diákjai. Egy héten át minden a pénzről és a megfelelő gazdálkodásról szólt a pallagi középiskolában.
09 már
Modernizálják a műszaki képzést
Palkovics László oktatásért felelős államtitkár részvételével jött létre a Debreceni Egyetem műszaki és informatikai képzéseinek fejlesztését támogató testület, melynek munkájában az intézmény rektora, kancellárja és érintett dékánjai mellett a régió vállalatai is részt vesznek.
08 már
Csöppnyi Itália az egyetemen
Montessori, Malaguzzi, Steiner – az olasz pedagógia legnagyobb alakjairól tartott előadást a Reggio Emilia Egyetem oktatója a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Felnőttképzési Karán.
08 már
Világelitben a Debreceni Egyetem
Bekerült a legjobb kétszáz közé a Debreceni Egyetem gyógyszerészeti képzése, a hazai felsőoktatásban pedig itt a legerősebb a biológiai képzés. Emellett orvos-, agrár-, valamint természettudományban is a világ legjobb egyetemei közé sorolja az intézményt a legfrissebb QS-rangsor.
07 már
Szűréssel az egészségért
Csaknem hatszázan vettek rész a Debreceni Egyetem Klinikai Vizsgálatok Irodájának ingyenes szűrővizsgálatain és egészségügyi tanácsadásán a hétvégén a Natural Expon.