23 jan
Méhnyakrák: életmentő odafigyelés
Rendszeres szűrővizsgálattal és oltással megelőzhető az egyik legveszélyesebb nőket érintő betegség, a méhnyakrák. Erre hívja fel a figyelmet január 22. és 28. között az Európai Méhnyakrák Megelőzési Hét.
23 jan
Egészségügyi Kar: itt tanulnak a hétköznapok „hősei”
Nagyszerű elhelyezkedési esélyeket, európai színvonalú képzést nyújt a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. A középiskolások a kar csütörtöki nyílt napján többek közt a mentőtiszt és a szülésznő szakokat ismerhetik meg.
19 jan
Egyetemi tanári kinevezések
A Debreceni Egyetem tizenöt új professzora vette át egyetemi tanári kinevezését Szilvássy Zoltán rektortól csütörtökön a Rektori Tanácsteremben.
19 jan
Elstartolt az Educatio
Már az első napon mintegy 1000 érdeklődő kereste fel a Debreceni Egyetem standját a háromnapos nemzetközi oktatási szakkiállításon.
18 jan
Interaktív nyílt napok a Debreceni Egyetemen
Gondolkodj, táncolj, ikszelj, és szerezz GTKutató oklevelet a Gazdaságtudományi Kar nyílt napján! Inkább a gyerekkel foglalkoznál? Akkor vegyél részt a Gyermeknevelési és Felnőttképzési Kar óvodalátogatásán!
13 jan
Támogatott tehetségek
Konferenciák rendezésére, tehetséggondozásra és szakmai programok támogatására több mint 51 millió forintos támogatást nyert a Nemzeti Tehetség Program pályázatain a Debreceni Egyetem.
10 jan
Hiánypótló szak indul
Közösségszervezés alapszak indul szeptembertől a Debreceni Egyetemen. A várakozás szerint a frissen végzettek gyorsan munkát találnak majd, mert a közművelődés területén országos hiány van felsőfokú végzettségű szakemberekből.
04 jan
A Debreceni Egyetem a sajtóban - 2016
Négyes ikrek, yoUDay, Tisza szobor, új halfaj, elektromos virágkocsi – több mint ötezerszer adott hírt tavaly a média arról, mi történik a Debreceni Egyetemen.
04 jan
Kollégiumfejlesztési program indul
Több férőhely, korszerűbb és komfortosabb környezet, nemzetközi színvonal. Hét éves kollégiumfejlesztési program indul a Debreceni Egyetemen, egy új kollégium és több mint 200 új szoba is épül 2023-ig.
03 jan
A legzöldebb intézmények között
A középmezőnyben végzett a Debreceni Egyetem azon a nemzetközi listán, amely a világ leginkább környezettudatos felsőoktatási intézményeit rangsorolta 2016-ban.