28 feb
QS – továbbra is a nemzetközi elitben
Az egészségiparhoz kapcsolódóan több képzési területen is a mezőny első harmadában végzett a Debreceni Egyetem a QS World University Rankings legfrissebb tematikus ranglistája alapján. A QS idén a világ 1222 felsőoktatási intézményét értékelte.
21 feb
Csúnya írás? A kéztorna segít!
Asztrofizikus, rákkutató és tengerbiológus versenytársakkal is megmérkőzik a SCIndikátor tudománykommunikációs mentorprogram döntőjében a Debreceni Egyetem gyógytornász hallgatója. Horváth Ivett Szalóme egyedülálló kéztornát dolgozott ki, amivel az íráskészség javítható.
20 feb
Bioinformatikai workshop tudósoknak
A legmodernebb kutatási, informatikai eszközök megismeréséről és használatáról, valamint az oktatásban részvevő kutatók pedagógiai készségeinek fejlesztéséről tartottak workshopot nemzetközi szakemberek részvételével február 18. és 20. között a Debreceni Egyetemen.
18 feb
Kérdezze meg a jövő gyógyszerészét!
Középiskolásokat tanítanak egészségtudatos életmódra és biztonságos gyógyszerhasználatra a Debreceni Egyetem gyógyszerész szakos hallgatói. Az intézmény 44 diákja országszerte több mint 90 előadást fog tartani.
18 feb
Oktatás, informatika, pedagógia
Az oktatásban használt információs és kommunikációs technológiák álltak a középpontban a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kar Nevelés- és Művelődéstudományi Intézetének szakmai rendezvényén, amelyet pénteken rendeztek a DAB Székházban.
15 feb
Tavasszal is Szenior Egyetem
Drónok a hétköznapokban, mesterséges intelligencia, gyógyszerfejlesztés, klíma és történelem – a következő hónapokban is érdekes témákkal várja a tudomány legfrissebb eredményei iránt érdeklődőket a Debreceni Egyetem ingyenes előadás-sorozata.
13 feb
Döntőben a Népegészségügyi Kar hallgatója
A DE egyetlen hallgatójaként Horváth Ivett Szalóme gyógytornász hallgatónk a SCIndikátor mentorprogram döntőjében
13 feb
Blogger ajánlja a DE-t!
Rekordkattintást ért el a Debreceni Egyetem a videa.hu legnépszerűbb felsőoktatási szakokat bemutató sorozatában, több mint 1,4 millióan nézték meg a videókat. A felvételizőknek néhány napjuk még van a döntésre, a jelentkezési határidőt ugyanis február 17-re módosították.