Előrelépett a DE a QS-rangsorban
Négy helyet javított pozícióján a Debreceni Egyetem, amely így a 31. helyet foglalja el a Quacquarelli Symonds (QS) rangsorán. A feltörekvő európai és közép-ázsiai országok felsőoktatási intézményeit értékelő listát szerdán hozták nyilvánosságra.
Karrierutak az informatikában
A programfejlesztéstől az adatelemzésen át a rendszerüzemeltetésig – az informatika szinte valamennyi területéről érkezetek vállalatok a 19. Informatikai Szakmai Napokra. A Debreceni Egyetem Informatikai Karának őszi rendezvénye a középiskolásokat is várja.
Kommunikációs kapcsolat Kínával
Együttműködési keretszerződést kötött a pekingi Communication University of China (CUC) és a Debreceni Egyetem. A létrejött megállapodásnak köszönhetően a jövőben hallgatói és oktatói cserelátogatások valósulhatnak meg a médiatudomány területén.
Kinematic Taping alap tanfolyam 2018. október 27-28.
szabadon választható kreditpontos továbbképzés
Karrierépítés az informatikában
A tanulási módszertantól a gyakornoki programokon át a próbainterjúkig az informatikusi pálya minden állomásához segítséget kapnak a hallgatók a 19. Informatikai Szakmai Napokon, október 29-én és 30-án a Debreceni Egyetem Informatikai Karán.
Közösen a kutatáshasznosításért
A Debreceni Egyetem és hat másik hazai felsőoktatási intézmény részvételével alakult meg az Egyetemi Technológia- és Tudástranszfer Fórum, mely az egyetemeken zajló kutatáshasznosítási és innovációs folyamatok erősítését tűzte ki célul.
Elismerések október 23-án
Miniszteri Elismerő Oklevelet vehetett át a Debreceni Egyetem AKIT Karcagi Kutatóintézet mezőgazdasági technikusa, Bosnyák Imre. A Kossuth Gyakorló intézményvezető-helyettesét, Kiss Gabriellát pedig Debrecen városa Hatvani-díjjal jutalmazta.
Együttműködés a jövő pedagógusaiért
Együttműködési megállapodást kötött pénteken a tanárszakos hallgatók szakmai gyakorlatának biztosítására a Debreceni Egyetem Tanárképzési Központja és a Debreceni Szakképzési Centrum (DSzC).
Álláshirdetés gyógytornász
A siófoki Calendula Egészségügyi Magánintézet gyógytornász munkatársat keres.