Gyakorlatban is megállják a helyüket
A debreceni buszközlekedés üzemeltetésében, az új gyártóegység létesítésében, a járműfejlesztés és -tervezésben, valamint a cég folyamatirányításában is közreműködnek azok a debreceni mérnökhallgatók, akik az InterTan-ker Zrt. kísérleti képzésében vesznek részt.
Tanulási Fesztivál 2018
Az egész életen át tartó tanulás népszerűsítésére hagyományőrző kulturális és oktatási célú határon túli magyar szervezetek bevonásával tartott Tanulási Fesztivált október 3-án, szerdán a Debreceni Egyetemen Művelődéstudományi és Humán Tanulmányok Tanszéke.
Hallgatóink sikerei
Aranyérmes lett a Budapesten rendezett szakmák Európa-bajnokságán, az EuroSkills-en a Debreceni Egyetem Műszaki Kar hallgatója, Sipos Kristóf Balázs és csapata, az agrárkaros hallgatók pedig az országos gazdászverseny kaposvári fordulóját nyerték meg.
Kötelező szakmacsoportos továbbképzés 2018. november 23-24.
Betegfelvétel, a beteg állapotának felmérése (Megújult tartalommal!)
Nemzetközi mezőny – javuló mutatók
Javított tavalyi pontszámán, és őrzi pozícióját a Times Higher Education 2019-es világranglistáján a Debreceni Egyetem. Az intézmény a nemzetközi beágyazottságot, a kutatási bevételeket, a kutatás minőségét, valamint a tanulási környezetet értékelő kategóriában is a tavalyinál jobb eredményt ért el.
Kiváló sportolóinkat díjazták
A 2017/18-as tanévben rendezett hazai és nemzetközi sporteseményeken kiemelkedő sportteljesítményt nyújtó hallgatókat a Debreceni Egyetem napja, a yoUDay keretében rendezett ünnepségen köszöntötték a Nagyerdei Stadionban.
Az orvosképzés Debrecen szimbóluma
Gálaesttel vette kezdetét a debreceni orvosképzés centenáriumi eseménysorozata. Száz év alatt 14 ezren szereztek orvosi diplomát a Debreceni Egyetemen és jogelőd intézményeiben. Az ünnepségen emlékéremmel tüntették ki az egyetem öt emblematikus orvosprofesszorát.
2019-ben is folytatódik a Szenior Egyetem!
Innovatív gyógyászati eljárások, magyar ültetvényesek Indonéziában, időskori tanulás – ismét a legfrissebb tudományos eredményekkel gazdagodhatnak azok, akik részt vesznek a Debreceni Egyetem ingyenes kurzusán.
TTK: népszerűek a duális szakok
Egyre többen jelentkeznek, egyre magasabb pontszámmal, és egyre több jelentkezőnek van nyelvvizsgája – rendkívül közkedveltek a Természettudományi és Technológiai Kar duális képzései. Az intézmény és a cégek vezetői, valamint a hallgatók tanévindító rendezvényen találkoztak.