Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Kiváló jelentkezési adatok, kancellári konferencia, új jégkorong szakosztály, jubileumok, adománygyűjtő akció, szakmai tanácskozások – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított áprilisban is a Díszudvar magazin.
Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj 2018/19-es tanév
A Debreceni Egyetem "nemzeti felsőoktatási ösztöndíj" pályázatot hirdet a 2018/19-es tanévre.
Mentési gyakorlaton a medikusok
Földrengés sérültjeit mentették, sátorkórházat építettek és zöld-határon érkező menekülteket láttak el a Debreceni Egyetem orvostanhallgatói a hétvégén. A szimulációs gyakorlatot a Debreceni Egyetem Különleges Orvos és Mentőcsoportja szervezte.
Új kihelyezett tanszékek a TTK-n
A természettudományi képzés fejlesztéséhez járul hozzá a Földtudományi Intézet öt új kihelyezett tanszéke, melyek alapító dokumentumait pénteken írták alá a kar és a képzésben résztvevő cégek vezetői a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán.
Ifjú kutatók tanácskoztak
A kémiától a pszichológián át az orvostudományig öt szekció 32 előadásában mutatták be kutatásaikat a Debreceni Egyetem hallgatói a Hatvani István Szakkollégium Tavaszi Tudományos Hallgatói Konferenciáján.
Új trendek a nemzetközi képzésben
Nemzetközi szakértők bevonásával kívánja az angol nyelvű képzéseit az eddigieknél is magasabb színvonalúvá fejleszteni a Debreceni Egyetem. A Higher Education Academy (Advanced HE) szakemberei április végén látogatták meg az intézményt.
InterTalent UNIDEB
Hat szekcióban hét ország hét intézményéből 80 hallgató vett részt az InterTalent UNIDEB tehetséggondozó konferencián, melyet harmadik alkalommal rendezett meg fiatal kutatók számára a Debreceni Egyetem.
Újabb elismerés az egyetemnek
A Debreceni Egyetem is felkerült a Times Higher Education legújabb, a legjobb felsőoktatási intézményeket rangsoroló nemzetközi listájára, amelyet többek között az oktatás minősége és a kutatómunka alapján állítottak össze.
Informatikai pálya – lányoknak is
Több mint száz lány választotta egy napra hivatásául az informatikát a Lányok Napján a Debreceni Egyetemen. Az Informatikai Karon programozó és mérnökinformatikus nők mutatták be az informatika nyújtotta karrier- és elhelyezkedési lehetőségeket.
Elismerés a tehetséggondozásért
A Debreceni Egyetem kiemelt partnere kapta idén a Genius Loci Díjat. A Master Good Cégcsoportot a hallgatók képzéséért és tehetséggondozásáért tett erőfeszítéseiért terjesztette fel az elismerésre az intézmény.