Biztonságos reaktortervezés
Az atomerőművek tervezése során felhasznált biztonsági megközelítések technológiai és műszaki jellemzőit mutatta be az Obnyinszki Atomenergetikai Intézet egyetemi docense a Debreceni Egyetemen tartott előadásában.
Tisztelgés a holtak előtt
Domborműveket avattak az Általános Orvostudományi Karon azok emlékére, akik az orvosképzés számára ajánlották fel holttestüket. Az ünnepséget az idén 100 éves debreceni orvosképzés centenáriumi rendezvénysorozatának részeként tartották.
Tehetségek fóruma
A Debreceni Egyetem fiataljai is bemutatkoztak kedden a TALENTn Tehetségfórum előadásán. A program egy országos sorozat eseménye volt, amelynek a Főépület Aulája adott otthont.
Német nyelv napja az egyetemen
„Debrecenben az ideális második idegen nyelv” mottóval az egyetemi német nyelvtanulásról, a nyelvvizsgákról és a külföldi ösztöndíjakról kaphatnak tájékoztatást az érdeklődők csütörtökön, a német nyelv napján.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Fintelligence Lab-átadás, Sportgazdasági, -menedzsment és Teniszközpont-alapkőletétel, új együttműködések, szakmai konferenciák, jubileumok, nagyköveti látogatás – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
Hiánypótló informatikai meetup
A legújabb informatikai technológiákat és módszereket ismerhetik meg azok a hallgatók, akik ellátogatnak a Step Into Meetups előadás-sorozat rendezvényeire a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A novemberi előadáson a mobilprogramozás rejtelmeibe vezették be az érdeklődőket.
TALENTn Tehetségfórum
A Debreceni Egyetem ad otthont november 13-án a TALENTn Tehetségfórumnak, amelyen - többek közt - az „50 tehetséges magyar fiatal” cím nyertesei is előadást tartanak elképzeléseikről, sikereikről, eddig elért tudományos eredményeikről.
Kettős karrier a Debreceni Egyetemen
Idén 17 hallgató került be a Debreceni Egyetem élsportolókat segítő programjába. Az intézmény immár tíz éve működtet mentorprogramot a kettős életpályamodell részeként, hogy a fiatalok a hazai és világversenyeken túl a vizsgákon is megállják a helyüket.
Módszertani konferencia 2018. november 15.
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kar Fizioterápiás Tanszék 2018. november 15-én III. MÓDSZERTANI KONFERENCIÁT hirdet.
Közeleg a felvételi határidő!
A Debreceni Egyetem hét kara hirdet állami ösztöndíjas és önköltséges mesterképzéseket 2019 februárjától. A keresztféléves felvételi eljárásra november 15-én éjfélig lehet jelentkezni a felvi.hu honlapról elérhető e-felvételin keresztül.