Tehetségek fóruma
A Debreceni Egyetem fiataljai is bemutatkoztak kedden a TALENTn Tehetségfórum előadásán. A program egy országos sorozat eseménye volt, amelynek a Főépület Aulája adott otthont.
Német nyelv napja az egyetemen
„Debrecenben az ideális második idegen nyelv” mottóval az egyetemi német nyelvtanulásról, a nyelvvizsgákról és a külföldi ösztöndíjakról kaphatnak tájékoztatást az érdeklődők csütörtökön, a német nyelv napján.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Fintelligence Lab-átadás, Sportgazdasági, -menedzsment és Teniszközpont-alapkőletétel, új együttműködések, szakmai konferenciák, jubileumok, nagyköveti látogatás – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
TALENTn Tehetségfórum
A Debreceni Egyetem ad otthont november 13-án a TALENTn Tehetségfórumnak, amelyen - többek közt - az „50 tehetséges magyar fiatal” cím nyertesei is előadást tartanak elképzeléseikről, sikereikről, eddig elért tudományos eredményeikről.
Hiánypótló informatikai meetup
A legújabb informatikai technológiákat és módszereket ismerhetik meg azok a hallgatók, akik ellátogatnak a Step Into Meetups előadás-sorozat rendezvényeire a Debreceni Egyetem Informatikai Karán. A novemberi előadáson a mobilprogramozás rejtelmeibe vezették be az érdeklődőket.
Kettős karrier a Debreceni Egyetemen
Idén 17 hallgató került be a Debreceni Egyetem élsportolókat segítő programjába. Az intézmény immár tíz éve működtet mentorprogramot a kettős életpályamodell részeként, hogy a fiatalok a hazai és világversenyeken túl a vizsgákon is megállják a helyüket.
Módszertani konferencia 2018. november 15.
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kar Fizioterápiás Tanszék 2018. november 15-én III. MÓDSZERTANI KONFERENCIÁT hirdet.
Közeleg a felvételi határidő!
A Debreceni Egyetem hét kara hirdet állami ösztöndíjas és önköltséges mesterképzéseket 2019 februárjától. A keresztféléves felvételi eljárásra november 15-én éjfélig lehet jelentkezni a felvi.hu honlapról elérhető e-felvételin keresztül.
Előrelépett a DE a QS-rangsorban
Négy helyet javított pozícióján a Debreceni Egyetem, amely így a 31. helyet foglalja el a Quacquarelli Symonds (QS) rangsorán. A feltörekvő európai és közép-ázsiai országok felsőoktatási intézményeit értékelő listát szerdán hozták nyilvánosságra.
Karrierutak az informatikában
A programfejlesztéstől az adatelemzésen át a rendszerüzemeltetésig – az informatika szinte valamennyi területéről érkezetek vállalatok a 19. Informatikai Szakmai Napokra. A Debreceni Egyetem Informatikai Karának őszi rendezvénye a középiskolásokat is várja.