Minőségi ugrás az orvosképzésben
Egy országos program részeként 800 millió forint pályázati forrásból fejlesztik a szimulációs oktatást a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Karán. Az eszközpark tüneteket produkáló, élethű betegszimulátorokkal és egy 3D-s anatómiai táblával is gazdagodott.
DExpo – minDEn, ami egyetem!
Több ezer középiskolás szerzett már személyes tapasztalatot a Debreceni Egyetem szerdán kezdődött kétnapos beiskolázási rendezvényén, a DExpón, amelyre az intézmény iránt érdeklődő, leendő egyetemistákat várják a szervezők.
Úttörők lesznek hazájukban
Európában egyedülálló nemzetközi mesterképzést kínál a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. Az egészségügyi szociális munka szak 2017-ben debütált és már most nagyon népszerű.
Élményt nyújtó oktatás
A közoktatás fejlesztését támogató MTA Tantárgy-pedagógiai Kutatási Program természettudományi-matematikai-informatikai oktatás munkacsoport beszámoló konferenciájának ad otthont november 16. és 17. között a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
Tisztelgés a holtak előtt
Domborműveket avattak az Általános Orvostudományi Karon azok emlékére, akik az orvosképzés számára ajánlották fel holttestüket. Az ünnepséget az idén 100 éves debreceni orvosképzés centenáriumi rendezvénysorozatának részeként tartották.
Biztonságos reaktortervezés
Az atomerőművek tervezése során felhasznált biztonsági megközelítések technológiai és műszaki jellemzőit mutatta be az Obnyinszki Atomenergetikai Intézet egyetemi docense a Debreceni Egyetemen tartott előadásában.
Tehetségek fóruma
A Debreceni Egyetem fiataljai is bemutatkoztak kedden a TALENTn Tehetségfórum előadásán. A program egy országos sorozat eseménye volt, amelynek a Főépület Aulája adott otthont.
Német nyelv napja az egyetemen
„Debrecenben az ideális második idegen nyelv” mottóval az egyetemi német nyelvtanulásról, a nyelvvizsgákról és a külföldi ösztöndíjakról kaphatnak tájékoztatást az érdeklődők csütörtökön, a német nyelv napján.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Fintelligence Lab-átadás, Sportgazdasági, -menedzsment és Teniszközpont-alapkőletétel, új együttműködések, szakmai konferenciák, jubileumok, nagyköveti látogatás – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
TALENTn Tehetségfórum
A Debreceni Egyetem ad otthont november 13-án a TALENTn Tehetségfórumnak, amelyen - többek közt - az „50 tehetséges magyar fiatal” cím nyertesei is előadást tartanak elképzeléseikről, sikereikről, eddig elért tudományos eredményeikről.