Bugán Antalt köszöntötték
Hetvenedik születésnapja alkalmából tudományos ülésen méltatták a Népegészségügyi Kar Magatartástudományi Intézetének korábbi igazgatóját. A Debreceni Egyetem címzetes egyetemi tanárának köszönhető az egészségpszichológia képzés bevezetése a magyar felsőoktatásba.
MinDEnben az élen
Hét képzési területen is az első, vagy dobogós helyen végzett a Debreceni Egyetem a HVG legfrissebb rangsorán. Az oktatói és hallgatói kiválóságok listáján az intézmény agrár-, gazdasági, műszaki, orvosi, pedagógus, sport és természettudományi képzései emelkednek ki.
Rektori interjú a Kossuth Rádióban
A Debreceni Egyetem fejlődéséről, a Richter Gyógyszergyár Debrecenbe érkezésében vállalt szerepéről, az egyetemi tanári kinevezések változó feltételeiről is beszélt Szilvássy Zoltán a Kossuth Rádió Az este című műsorában. A rektor Ferencz Orsolya, űrkutatásért felelős miniszteri biztos vendége volt.
Hatékony segítség a karrierépítéshez
Előadásokkal és standokkal várták a hallgatókat a Természettudományi és Technológiai Kar ipari partnerei a TTK Szakmai Napján. Több száz diák szerzett első kézből információt a vállalatok tevékenységéről és leendő munkavállalóikkal szembeni elvárásokról.
Digitális Jólét Fórum
Digitális Jólét Fórum 2018. december 01-én a Debreceni Egyetemen
A humángenetika aktualitásai
Génsebészeti módszerek, bioinformatika, szabad nukleinsavaknak diagnosztikai alkalmazhatósága – a humángenetika legaktuálisabb témáiról tartottak nemzetközi konferenciát pénteken a Debreceni Egyetem idén 20 éves Humángenetikai Tanszékének szervezésében.
Terepgyakorlati pályázati felhívás
Szakmai terepgyakorlati ösztöndíj pályázat a Kar alap-és mesterképzéseiben részt vevő államilag támogatott hallgatói számára