DE Szolnok Campus: újrarajzolt jövő
A Debreceni Egyetem a meglévő gazdaságtudományi szakok mellett egészségügyi és műszaki képzések indítását tervezi a Szolnok Campusán, a helyi kórházak pedig a DE orvosképzésébe kapcsolódnának be. Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár a helyszínen beszélt a tervekről.
Hetven éve a tudomány szolgálatában
Neves kutatók előadásaival, jubileumi ünnepséggel és tudományos műhelyeinek seregszemléjével ünnepli fennállásának hetvenedik évfordulóját a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
Folytatódik a Szenior Egyetem
Hat előadással várja az érdeklődőket az őszi félévben a Debreceni Egyetem harmadik missziós tevékenységéhez illeszkedő speciális képzési programja, a Szenior Egyetem. Az első előadás október 4-én, pénteken lesz 16 órától Matematikai érdekességek címmel.
Közös modell egyetemi klinikáknak
A Debreceni Egyetem is tagja lett az Egyetemi Klinikák Tanácsának, amely a hazai orvos- és egészségtudományi egyetemek, valamint az Innovációs és Technológiai Minisztérium részvételével alakult meg. A cél az orvosképzés gyakorlati szempontú fejlesztése, a K+F-teljesítmény fokozása.
Kiváló sportolókat, kutatókat díjaztak
A kiemelkedő sportteljesítményt nyújtó hallgatókat köszöntötték a Debreceni Egyetem monumentális tanévnyitó stadionshow-ja, a yoUDay keretében rendezett ünnepségen a Nagyerdei Stadionban, ahol idén első alkalommal kutatói ösztöndíjakat is átadtak.
MÜZLI - újra profiktól tanulhatnak
A most induló félévben is a hazai és nemzetközi üzleti élet kiválóságai segítik a Debreceni Egyetem hallgatóit a legkorszerűbb gyakorlati tudás megszerzésében. A Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet 4 kurzust indít, az első előadást Ascsillán Endre, a GE Magyarország alelnöke tartotta.
Tíz éve népszerűsítik az MTMI-pályát
A város, a Debreceni Egyetem, az Agóra és az NI Hungary Kft. közösen ünnepelte a vállalat tíz éves Mentor Programját csütörtökön. A rendezvényen az oktatók felelősségéről beszélt az egyetem műszaki innovációért és képzésfejlesztésért felelős rektorhelyettese, Ailer Piroska.
Várják a jövő informatikushallgatóit
Az informatika iránt érdeklődő középiskolásoknak indít térítésmentes szakköröket a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A különböző témájú foglalkozásokon a pályaválasztás előtt álló fiatalok megismerkedhetnek az informatika tudományának alapjaival.
THE-rangsor: tartja helyét a DE
A magyar felsőoktatási intézmények között a harmadik helyen végzett a Debreceni Egyetem a Times Higher Education World University Rankings legfrissebb listáján. A szerda este nyilvánosságra hozott neves nemzetközi rangsorban a DE a 800-1000 kategóriában kapott helyet.
Megkezdődött a 105. tanév
Esküt tettek az elsőéves hallgatók a Debreceni Egyetem tanévnyitó ünnepi szenátusi ülésén, vasárnap a Főnix Csarnokban. A rendezvényen köszöntőt mondott Varga Mihály pénzügyminiszter, aki beszédében az egyetemek kutatásfejlesztési és innovációs szerepét hangsúlyozta.