Professzori kinevezés a Karon
Újabb egyetemi tanára van a Népegészségügyi Karnak
Miért jó debreceni diáknak lenni?
Újabb állomásához érkezett a Debreceni Egyetem beiskolázási programja. Szerdán és csütörtökön több mint hatezer középiskolás, leendő egyetemista ismerkedhet meg a DExpón az intézmény oktatási-, nyelvtanulási, tudományos, sport- és szabadidős kínálatával.
Újabb tematikus rangsorokban a DE
Javított helyezésén a Debreceni Egyetem a Times Higher Education tematikus rangsoraiban. Az intézmény a természettudományok területén lépett előrébb a tavalyi eredményéhez képest, már a top 800-ban van. Élettudományok és orvostudományok terén idén is a legjobb 600-ban a DE.
Kinevezések az egyetemen
Újabb tíz egyetemi tanára van a Debreceni Egyetemnek. A professzorok kedden vették át kinevezésüket Szilvássy Zoltán rektortól a Főépületben tartott rendezvényen.
Tejtermékből probiotikum
A Mongol Állattudományi Egyetem professzora, Demberel Shirchin tartott előadást hétfőn a Debreceni Egyetemen. A szakember azt mutatta be a hallgatóknak, hogy a mongol pásztorok által előállított erjesztett tejtermékek hogyan alkalmazhatók a probiotikumok fejlesztésében.
Duális Fórum a GTK-n
Hét mesterképzését duális formában is elindítja a keresztfélévben a Debreceni Egyetem Gazdaságtudományi Kara. A lehetőségekről, a tapasztalatokról és a jelentkezés módjáról tartottak előadást hétfőn a Böszörményi úti campuson.
Élen az élet- és orvostudományban
Élettudományok területén az első, míg orvostudományban a második lett a Debreceni Egyetem a hazai intézmények közül a Round University Ranking (RUR) hétfőn nyilvánosságra hozott 2019-es tudományterületi rangsoraiban. Globálisan mindkét listán a top 350-be került a DE.
Keresztfélévben is DE
Új mester -, és most először egy alapszakot is hirdet 2020 februárjától a Debreceni Egyetem. November 15-ig az intézmény nyolc kara várja a jelentkezőket állami ösztöndíjas és önköltséges képzéseire, akár angol nyelven is.
Terepgyakorlati pályázati felhívás
A Népegészségügyi Kar hallgatói számára terepgyakorlati pályázatot hirdet
Tények és tévhitek az öngyógyításban
Az antibiotikumok indokolt használatáról, a hamis gyógyszerek veszélyeiről és az étrendkiegészítőkről is szó lesz a Szenior Egyetem november 8-ai, pénteki rendezvényén. Kovácsné Bácskay Ildikó, a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának oktatási dékánhelyettese tart előadást.