Kezdődik a Szenior Egyetem!
Innovatív gyógyászati eljárások, magyar ültetvényesek Indonéziában, időskori tanulás – ismét a legfrissebb tudományos eredményekkel gazdagodhatnak azok, akik részt vesznek a Debreceni Egyetem ingyenes kurzusán.
TTK: népszerűek a duális szakok
Egyre többen jelentkeznek, egyre magasabb pontszámmal, és egyre több jelentkezőnek van nyelvvizsgája – rendkívül közkedveltek a Természettudományi és Technológiai Kar duális képzései. Az intézmény és a cégek vezetői, valamint a hallgatók tanévindító rendezvényen találkoztak.
Nemzeti köszöntő
Tradicionális magyar ételekkel, italokkal és néptánccal köszöntötték az őszi félévre érkezett külföldi hallgatókat pénteken a Debreceni Egyetemen.
A világ élvonalától tanultak az oktatók
A Debreceni Egyetem több mint 50 oktatója vett részt az egyik legnevesebb nemzetközi felsőoktatási rangsorokat készítő szervezet, a Times Higher Education kiemelt partnerének oktatás-módszertani képzésén. Az oktatók oklevelüket pénteken vették át.
Új tanév, új hallgatók, újdonságok
Csaknem 30 ezer hallgató, 10 ezer egyetemi dolgozó, összességében mintegy 40 ezer egyetemi polgár számára kezdődött meg a tanév a Debreceni Egyetemen.
A debreceni agrárképzés ünnepe
A Debreceni Egyetem példát mutat a 21. századi kihívásokra adható megoldások keresésében – jelentette ki Nagy István agrárminiszter a debreceni agrár-felsőoktatás 150 éves évfordulója tiszteletére tartott ünnepi megemlékezésen.
Erasmus+ pályázati felhívás a 2018/19-es tanévre
Erasmus+ pályázati felhívás munkatársak képzési célú mobilitásainak megvalósítására.
Belekóstoltak a kutatói életbe
Rekordszámú résztvevője volt a Sántha Kálmán Szakkollégium jubileumi tudományos táborának. A középiskolás diákok az augusztus 31-i zárónapon tutoraik előtt számoltak be a Debreceni Egyetem kutatólaborjaiban szerzett tapasztalataikról.
31 aug
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Pótfelvételi, gólyatárbor, yoUDay-klippremier, virágkarnevál, nemzetközi kongresszus, Farmer Expó, jubiláló Gyógyszerfejlesztési Koordinációs Központ – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított augusztusban is a Díszudvar magazin.