Nemzeti köszöntő
Tradicionális magyar ételekkel, italokkal és néptánccal köszöntötték az őszi félévre érkezett külföldi hallgatókat pénteken a Debreceni Egyetemen.
A világ élvonalától tanultak az oktatók
A Debreceni Egyetem több mint 50 oktatója vett részt az egyik legnevesebb nemzetközi felsőoktatási rangsorokat készítő szervezet, a Times Higher Education kiemelt partnerének oktatás-módszertani képzésén. Az oktatók oklevelüket pénteken vették át.
Új tanév, új hallgatók, újdonságok
Csaknem 30 ezer hallgató, 10 ezer egyetemi dolgozó, összességében mintegy 40 ezer egyetemi polgár számára kezdődött meg a tanév a Debreceni Egyetemen.
A debreceni agrárképzés ünnepe
A Debreceni Egyetem példát mutat a 21. századi kihívásokra adható megoldások keresésében – jelentette ki Nagy István agrárminiszter a debreceni agrár-felsőoktatás 150 éves évfordulója tiszteletére tartott ünnepi megemlékezésen.
Erasmus+ pályázati felhívás a 2018/19-es tanévre
Erasmus+ pályázati felhívás munkatársak képzési célú mobilitásainak megvalósítására.
Belekóstoltak a kutatói életbe
Rekordszámú résztvevője volt a Sántha Kálmán Szakkollégium jubileumi tudományos táborának. A középiskolás diákok az augusztus 31-i zárónapon tutoraik előtt számoltak be a Debreceni Egyetem kutatólaborjaiban szerzett tapasztalataikról.
31 aug
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Pótfelvételi, gólyatárbor, yoUDay-klippremier, virágkarnevál, nemzetközi kongresszus, Farmer Expó, jubiláló Gyógyszerfejlesztési Koordinációs Központ – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított augusztusban is a Díszudvar magazin.
27 aug
Pótfelvételi: első helyen a DE
Országosan a legtöbb, mintegy ötszáz hallgató került be a Debreceni Egyetemre az idei pótfelvételi eljárásban. A legnépszerűbbek a Gazdaságtudományi Kar képzései voltak: 160 jelentkező közül 137 diákot vettek fel a DE legnagyobb karára.
21 aug
Középiskolások a laborban
A Debreceni Egyetemen zajló legújabb élettudományi kutatásokba kapcsolódhatnak be azok a középiskolás diákok, akik a Sántha Kálmán Szakkollégium idei nyári táborába érkeztek. A fiatalok egyebek mellett vért analizálhatnak, és a DNS-izolálást is kipróbálhatják.