Megjelent az Egyetemi Élet
Az októberi számban olvashatnak többek között a Debreceni Egyetem és Hajdúnánás között létrejött együttműködésről, bemutatkozik az újrázó DOSZ-elnök, valamint a koronavírus magyar divatiparra és etikus divatra gyakorolt hatásáról is jelent meg írás.
EPAM-terem az Informatikai Karon
Meghatározó mérföldkőhöz érkezett az egyetem és az informatikai cég többéves együttműködése. Az EPAM támogatásával korszerű számítógéptermet alakítottak ki a Debreceni Egyetem Informatikai Karának megújult tetőterében.
Fejlesztés a Fogorvostudományi Karon
Felújították és bővítették a Debreceni Egyetem Fogorvostudományi Karának Fantom, valamint Fogtechnikai laboratóriumát. A korszerűsítések révén a hallgatók XXI. századi technika segítségével sajátíthatják el, a speciális preklinikai gyakorlati tantárgyakat.
Folytatódik a Szenior Egyetem
A járványügyi előírások szigorú betartása mellett folytatódik a Debreceni Egyetem élethosszig tartó tanulást támogató képzési programja, a Szenior Egyetem. Az első előadást pénteken Várkonyi István farmakológiai szakorvos, a DE KK Infektológiai Klinika igazgatója tartja Koronavírus-járvány címmel.
eSzenátus: új szakok, elektronikus választás
Új képzéseket indít a Szolnok Campuson a Debreceni Egyetem – egyebek mellett az új szakokról és a Szenátus tagjainak elektronikus megválasztásáról is döntött az intézmény legfőbb döntéshozó testülete szeptemberi ülésén, amelyet a járványveszély miatt újra elektronikus formában hirdettek meg.
Kihelyezett tanszéket avatott az EK
A Debreceni Egyetem Egészségügyi Kar Társadalmi Integrációs és Innovációs Kihelyezett Tanszéke a hátrányos helyzetben lévő társadalmi csoportok elfogadását, felzárkózását is segítheti Tomajmonostorán.
Lelki segítség a külföldi diákoknak
Elindult a Debreceni Egyetem külföldi hallgatóinak intézményi szintű mentálhigiénés ellátása, amelynek a DE Népegészségügyi Kar Népegészségügyi Iskolája ad helyet. A kar együttműködik a tevékenységet szakmailag koordináló Mentálhigiénés és Esélyegyenlőségi Központtal.
Együttműködés Hajdúnánással
Kihelyezett akkreditált képzéseket indít az agrár-, a gazdaság- és a műszaki tudományok területén a Debreceni Egyetem Hajdúnánáson. Az erről szóló megállapodást pénteken írta alá Szilvássy Zoltán rektor, Bács Zoltán kancellár és Szólláth Tibor polgármester a hajdúvárosban.
Komolyzenei koncertek biztonsággal
A Konzervatóriumi Esték, az Universitas-Debrecen, a Régi Zene és a Steinway hangversenysorozatát is elindítja a járványügyi szabályok betartásával a Zeneművészeti Kar és a Jövő Művészetéért Alapítvány. A közönség egy ajándékkoncertet is meghallgathat.
Hatással lesz a jövő sportjára a DE
„Mindennapos testnevelés, sportiskolák, nemzeti akadémiák” címmel szervezett sportszakmai konferenciát a Debreceni Egyetem Sporttudományi Koordinációs Intézete a Nagyerdei Stadionban. A tanácskozás középpontjában a minőségi sportra nevelés, az utánpótlásképzés állt.

A tájékoztatót megismertem.