Fókuszban a külföldi lehetőségek
Nemzetközi ösztöndíjprogramokról, szakmai gyakorlatokról, nyári egyetemekről és munkalehetőségekről tájékozódhattak a Debreceni Egyetem hallgatói október 8-12. között az Erasmus Days elnevezésű programsorozaton.
IK: kínai kettős diploma és adatlabor
Közös Big Data kutatólabort alapított a Debreceni Egyetem és a Guangxi University of Finance and Economics. A két intézmény kettős diplomát adó alapképzések indítását is tervezi informatikai, gazdasági és matematikai területen.
Hetven éves a TTK
Jubileumi ünnepséggel kezdte meg évfordulós rendezvénysorozatát a fennállásának 70. évfordulójára emlékező Természettudományi és Technológiai Kar. A pénteki eseményen a kezdetekről és az innovatív jövőről, új szak létesítéséről is beszéltek az egyetemi és kari vezetők.
DE Szolnok Campus: újrarajzolt jövő
A Debreceni Egyetem a meglévő gazdaságtudományi szakok mellett egészségügyi és műszaki képzések indítását tervezi a Szolnok Campusán, a helyi kórházak pedig a DE orvosképzésébe kapcsolódnának be. Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár a helyszínen beszélt a tervekről.
Hetven éve a tudomány szolgálatában
Neves kutatók előadásaival, jubileumi ünnepséggel és tudományos műhelyeinek seregszemléjével ünnepli fennállásának hetvenedik évfordulóját a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kara.
Folytatódik a Szenior Egyetem
Hat előadással várja az érdeklődőket az őszi félévben a Debreceni Egyetem harmadik missziós tevékenységéhez illeszkedő speciális képzési programja, a Szenior Egyetem. Az első előadás október 4-én, pénteken lesz 16 órától Matematikai érdekességek címmel.
Közös modell egyetemi klinikáknak
A Debreceni Egyetem is tagja lett az Egyetemi Klinikák Tanácsának, amely a hazai orvos- és egészségtudományi egyetemek, valamint az Innovációs és Technológiai Minisztérium részvételével alakult meg. A cél az orvosképzés gyakorlati szempontú fejlesztése, a K+F-teljesítmény fokozása.
Tíz éve népszerűsítik az MTMI-pályát
A város, a Debreceni Egyetem, az Agóra és az NI Hungary Kft. közösen ünnepelte a vállalat tíz éves Mentor Programját csütörtökön. A rendezvényen az oktatók felelősségéről beszélt az egyetem műszaki innovációért és képzésfejlesztésért felelős rektorhelyettese, Ailer Piroska.
Kiváló sportolókat, kutatókat díjaztak
A kiemelkedő sportteljesítményt nyújtó hallgatókat köszöntötték a Debreceni Egyetem monumentális tanévnyitó stadionshow-ja, a yoUDay keretében rendezett ünnepségen a Nagyerdei Stadionban, ahol idén első alkalommal kutatói ösztöndíjakat is átadtak.
MÜZLI - újra profiktól tanulhatnak
A most induló félévben is a hazai és nemzetközi üzleti élet kiválóságai segítik a Debreceni Egyetem hallgatóit a legkorszerűbb gyakorlati tudás megszerzésében. A Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet 4 kurzust indít, az első előadást Ascsillán Endre, a GE Magyarország alelnöke tartotta.