Díjazott bölcsészhallgatók
A dékáni tanácsteremben kedden rendezett ünnepségen vehették át oklevelüket a Debreceni Egyetem (DE) Bölcsészettudományi Karának (BTK) hallgatói, akik idén Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjban részesültek. Az intézmény egészét tekintve a legmagasabb, 19 fő a díjazottak száma.
Ösztöndíjas gyógyszerészhallgatók
A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának három hallgatója kap ebben a tanévben Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat. A kar dékánja abban bízik, hogy a tehetséges fiatalok az egyetem után náluk kezdik meg szakmai tevékenységüket – hangzott el azon a hétfői ünnepségen, amelyen átadták az elismerésről szóló okleveleket.
Díszudvar Extra: bemutatkozik a TTTT
A szeptember közepén létrejött, a kuratóriumi elnök munkáját segítő Tudományos és Társadalmi Tanácsadó Testület feladatait, a Debreceni Egyetem tudományos és gazdasági törekvéseit, valamint az újonnan alakult társaság három tagját mutatja be az Alföld Televízió Díszudvar Extra című egyetemi műsora.
Felvételi: új szabályok a DE-n
A Debreceni Egyetem több olyan elemét átveszi az új felvételi rendszernek, mely révén az intézmény még a jelenleginél is nagyobb érdeklődésre számíthat. A változásnak köszönhetően nagyobb lehet a DE választási szabadsága az általános felvételi eljárásokban.
Üzbég miniszter az egyetemen
A Debreceni Egyetemmel történő oktatási, kutatási és innovációs együttműködésről egyeztetett szombaton Üzbegisztán felsőoktatásért felelős minisztere, Abdukodir Toshkulov és Szilvássy Zoltán rektor. A tárcavezető felkérte az intézményt, hogy vegyen részt a most alakuló üzbég tudományos és technológiai klaszter munkájában.
Energetikai intézkedések az egyetemen
Dolgozói körlevélben tájékoztatta a Debreceni Egyetem oktatóit, kutatóit és dolgozóit az intézmény kancellárja az energiafogyasztás mérséklését célzó beavatkozási lehetőségekről. Az intézkedések október 1-jétől a tanulmányi időszak végig december 9-ig hatályosak, és nem korlátozzák az oktatási, illetve vizsgáztatási tevékenységet.
Képernyőn a szeptemberi Campus magazin
Ünnepi és rendhagyó tanévnyitó, rangos hazai és nemzetközi konferenciák, új szervezetek, kurzusok, nagylelkű adomány - a Debreceni Egyetem legfontosabb eseményeit, rendezvényeit mutatja be a Debrecen Televízió havi műsora.
A legjobb TTK-s hallgatók ösztöndíja
Idén a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar 12 hallgatója nyert a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj pályázatán. Közülük négyen vegyész, hárman biomérnök, ketten osztatlan tanári szakosok, illetve egy-egy hallgató fizikus, alkalmazott matematikus és biológia képzésen vesz részt.
Kiváló hallgatókat díjaztak Hajdúböszörményben
Minden eddiginél több, összesen hat hallgató nyerte el idén a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat a Debreceni Egyetem Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán. Az elismerést igazoló okleveleiket szerdán vehették át.
Modellváltás után – elnöki értékelés az első évről
Az oktatási, tudományos és innovációs teljesítmények tekintetében a meghatározó európai egyetemek szintjének elérését tűzte ki célul a Debreceni Egyetem, ehhez szükség van az ösztönző rendszerre, és olyan kutatási eredményekre, amelyek a gazdasági szféra számára is hasznosíthatók – fogalmazott Kossa György, a Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumi elnöke, aki a tavaly augusztusi modellváltás óta eltelt egy évet értékelte a Campus Rádión

A tájékoztatót megismertem.