31 jan
MinDEn, ami sport
Testnevelő tanárnak, sportközgazdásznak, -jogásznak, -analitikusnak, rehabilitációs szakembernek vagy kézilabda edzőnek készülsz? A Debreceni Egyetem hazánkban a legszélesebb oktatási és kutatási portfóliót kínálja a sporttudományi és kapcsolódó tudományterületi képzésekben.
25 jan
Már dietetikusokat is képeznek
Országosan egyedülálló egészségpszichológia- és komplex rehabilitáció mesterképzés, valamint sportrehabilitáció specializáció és dietetikus szakirány – csak néhány a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának folyamatosan fejlődő képzési kínálatából.
25 jan
Súlyos népbetegségek új terápiái
A magas vérnyomás és a kávé-, alkohol-, valamint csokoládéfogyasztás összefüggéseiről, tényekről és tévhitekről is szó lesz a XV. Regionális Hipertónia Napon. Az országos jelentőségű tudományos tanácskozást január 27-én tartják a Debreceni Egyetem Aulájában.
12 jan
Írásbeli záróvizsga eredmények
Írásbeli záróvizsga eredmények 2018.01.12.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Egyedülálló kutatás, háromoldalú együttműködés, új könnyűzenei képzés, jubileumi ülések, adományok – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított decemberben is a Díszudvar magazin.
WHO együttműködés - Piroska Ostlin látogatása
Piroska Ostlin, az Egészségügyi Világszervezet Európai Irodájának Egészségpolitikai Divízió-igazgatója hivatalos látogatása
Fókuszban a népegészségügy
Megkezdődött a Debreceni Egyetemen az az egyedülálló népegészségügyi kutatás, amely komplexen vizsgálva a hazai népbetegségek okait segíthet megelőzni azokat, jelentősen növelve ezzel a magyar gazdaság versenyképességét.
Egyedülálló népegészségügyi kutatás
A magyar lakosság népbetegségekkel kapcsolatos genetikai és környezeti kockázatának komplex jellemzésére vállalkozott a Debreceni Egyetem egyik kutatócsoportja a Népegészségügyi Kar irányításával. Ilyen jellegű felmérést még nem végeztek Magyarországon.
Sport vesedialízis közben
Mostantól biciklizhetnek dialíziskezelés alatt a Klinikai Központ betegei, mindez új lehetőségeket jelent a vesebetegek mozgásterápiájában, életminőségük javításában – jelentették be szerdán a Debreceni Egyetemen.
Kinevezések az egyetemen
Egyetemi és főiskolai tanári, valamint tudományos tanácsadói kinevezését vehette át a Debreceni Egyetem tizenöt oktatója csütörtökön.